Tanıtım

WhatsApp Image 2020-03-10 at 15.43.05.jpeg

79816357_1402159676611925_7702578401432829952_o.jpg (2)

kulup-tanıtım[1].png

 

Üniversitemizde, öğrencilerin liderlik vasıflarını, kişiler arası sosyal ilişkilerini ve karar verme becerilerini geliştirmeleri, ders dışı zamanlarını yararlı bir şekilde geçirmeleri amacı ile kültür, sanat, spor, düşünce ve kariyer alanlarında faaliyetlerde bulunmak üzere “Bingöl Üniversitesi Öğrenci Kulüpler Birliği Yönergesi” uyarınca kurulmuş 31 öğrenci topluluğu bulunmaktadır.

Öğrenci toplulukları, amaçlarına uygun gösteri, fotoğraf ve film gösterimi, konser, panel, çalıştay, kongre ve konferans düzenleme, festival ve fuarlarda yer alma, araştırma, inceleme, gezi, gözlem gibi kültürel, sanatsal, bilimsel, sportif ve teknolojik etkinliklerde bulunarak üniversite yaşamına ve eğitim – öğretime katkı sağlamaktadırlar.

Daire Başkanlığımıza ve diğer akademik birimlere bağlı kulüp ve toplulukların sosyal kültürel ve sportif etkinliklerini gerçekleştirmelerinde bütçe olanakları çerçevesinde destek verilmektedir.

 

Sıra No

KULÜP/TOPLULUK ADI

AKADEMİK DANIŞMAN

KULÜP BAŞKANI

1

Yaşayan Diller Topluluğu

Mehmet ASLANOĞULLARI

Metin İTAH

2

Sosyal Hizmet ve Etkileşim Kulübü

İhsan YILKAN

Ömer ÇELİK

3

Genç Değerler Kulübü

İsmail NARİN

Salih ERDAL

4

Yeniler Kulübü

Serkan AYHAN

Hamza DAVRAN

5

İlahiyat Öğrencileri Topluluğu

Mehmet Tahir GÜNDÜZ

Taha NARİN

6

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü

Ekrem DARENDELİOĞLU

Sultan YAZMAZ

7

Psikoloji Kulübü

Cihat YAŞAROĞLU

Emrah ÇOBAN

8

Üniversiteli Aktif Gençlik Kulübü

Ömer Faruk ELALTUNTAŞ

M.Emin KAYUNTU

9

Mavera Fikir ve Medeniyet Kulübü

Abdullah YOLCU

Enes APAYDIN

10

İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü

İbrahim Halil GEÇİBESLER

Cansel ÇİMEN

11

Genç Gönüllüler Kulübü

Cengiz MURSELON

Hasan YOLDAŞ

12

Anadolu Gençlik Kulübü

Necmettin KARTAL

Ahmet Turan DURSUN

13

Besyo Gençlik Spor Kulübü

Oktay KIZAR

Emrah AYAZ

14

Veteriner Araştırma Topluluğu

Seda YAKUT

Volkan AY

15

Genç Yeşilay Kulübü

 

Bayram YURT

M. Can DALGARA

16

Patika Kulübü

 

Ramazan GÜN

Yasin ARTUNÇ

17

Turizm Rekreasyon Kulübü

 

Üzeyir KEMENT

Süleyman ARDA

18

 

Erasmus Kulübü

 

Nebi BUTASIM

Afra BUTASIM

19

 

Tiyatro Kulübü

 

Muammer EKMEKÇİ

Ayşe DUMAN

20

 

Genç Fenerbahçeliler Kulübü

 

Halil KAYIKÇI

Mustafa BİRCAN

21

Toplum Gönüllüleri Kulübü

 

Onur Keskin

Ali GÜNDOĞAN

22

Genç Kızılay Kulübü

 

Yasir İNCELER

Hamza BAYBAS

23

Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu

 

Hüseyin ÇALDAK

Vedat SALİHOĞLU

24

 

Genç Kadem Kulübü

 

Halit TUTAR

Merve AKBULUT

25

 

Coğrafya Kulübü

 

Mustafa UTLU

Emine AKTAN

26

 

UniBjk Kulübü

 

İzzet AYDEMİR

Abdullah Taha DOĞAN

27

 

Okçuluk Kulübü

 

Serhat KOÇYİĞİT

Abdullah TOPRAKOĞLU

28

 

Ultraslan-Uni Kulübü

 

Azize SUDAN

Furkan AĞIRBAŞ

29

 

Bilgi ve Değerler Kulübü

 

Ömer TAY

Rıdvan KILIÇ

30

 

Halk Oyunları Topluluğu

 

Gökmen KILIÇARSLAN

Emine BAYRAKTAR

31

 

Kamu Denetçiliği Kulübü

 

Tolga UCAR

Adem DEMİR